Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEAM
15-03-2014, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2014 22:52 przez lightowski.)
TEAM
Cześć sympatycy EPPA,

świetna idea i pomysł. Szacun dla Janka Fijora za zaangażowanie. Jak mawiają pomysł warty jest 1zł (+VAT -PIT). Teraz realizacja i do tego w mojej opinii potrzebny jest zespół złożony z minimum 5 sekcji jak w działających od 90 lat klubach Toastmasters czyli: PR, EDUKACJA, IT, WITANIE NOWYCH OSÓB NA PROFILACH I ODPISYWANIE NA MAILE, JEDNA OSOBA DECYZYJNA - DELEGUJĄCA ZADANIA DO POZOSTAŁYCH SEKCJI NA TĄ CHWILĘ TAKĄ OSOBĄ MOŻE BYĆ prawdopodobnie TYLKO JANEK. Być może się mylę i taki zespół już istnieje i na tą chwilę osoby go tworzące mają inne zajęcia lub są ograniczone czasowo, w końcu doba ma 24 godziny. Jednocześnie gratuluję twórcom strony i pozdrawiam ogarniających zaplecze IT.

Swoją drogą jak wygląda teraz realizacja planu i w ogóle jaki jest plan? Obecnie mogę pomóc po 3 godziny tygodniowo w promocji w środowisku osób potencjalnie zainteresowanych budową takiego miasta. Może warto prawnie uformować działalność już na tym etapie w formie spółki celowej sp. z o.o., fundacji, stowarzyszenia czy spółdzielni (znanej bardziej w świecie pod nazwą co-operatywa) czy angielskiej spółki LTD. ?

W mojej opinii w tym momencie projekt ma ogromne wyzwanie w komunikacji i decyzyjności bo jak czytam to mało kto wie o co chodzi i prawdopodobnie każdy czeka jak pirania w amazońskiej rzece na kropelkę pobudzającej krwi. Po za tym stagnacja i cisza. Wierzę, że w 10 osób działających razem da się zrobić więcej niż 1000 działających w pojedynkę. 3586, które polubiło "Tak dla powstania polskiego Hongkongu" liczy na pewno na więcej. 3 opcja jest w zasięgu, w zasięgu mądrych i pracowitych ludzi z pasją.

Pozdrawiam chcących i niechcących. Powiedzcie proszę, co sądzicie o w/w kwestiach,
P.W.D.

"Rewolwer i dobre słowo zdziała więcej niż samo dobre słowo"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2014, 03:03
Sekcje
lightowski, zdecydowanie popieram, słowem i czynem! Też doszedłem do podobnych przemyśleń.

Ale jesteś pewien, że w klubach Toastmasters są sekcje IT?

Anyway, sekcja IT już, jak zauważyłeś, istnieje, a inne to myślę, że będzie naturalnym krokiem powołać według takiego podziału, jaki mamy tu na forum (z wyjątkiem „Ogólnie o LEAP” i „Inne”). Same się wszakże nie utworzą, więc dam do tego impuls w miejscu, gdzie najłatwiej wywołać szybką reakcję, czyli na FB.

Co do tego, że tylko Janek może, to on już dawno powiedział w swojej audycji, że nie zamierza. Jeżeli ma to być, to ludziom musi zależeć w wystarczającym stopniu, żeby się ogarnęli i współpracowali nad tym oddolnie. A on może, jeśli będzie widział, że na takie jego działania jest zapotrzebowanie ze strony aktywistów, załatwiać kontakty, mówić o tym jako celebryta, służyć swoją wiedzą i innymi możliwościami, ale bardziej jako patron, ojciec założyciel, a nie menedżer. Założył też Instytut Mengera, w którym EPPA to 1 z 3 elementów swojej misji. Wygląda na to, że w pierwszej kolejności chce się zająć publikacją na stronie rzeczy bardziej think-tankowego typu na temat EPPA. (Na stronie projektu one też są, ale są też inne, i to raczej na nie będzie priorytet, w związku z planowanym przekształceniem owej strony w wizytówkę projektu o dużych walorach marketingowych.)

Deklaracja z Twojej strony gotowości angażowania się przez 3 h tygodniowo to bardzo cenny konkret, za który dzięki, w imieniu wszystkich, którym zależy! Myślę, że na obecnym etapie czyniłoby Cię to jedną z czołowych osób pod względem poświęcanego czasu. A czym się pochwalić też masz, jak widzę (m.in. na FB). Te przesłanki skłaniają mnie, żeby skierować do Ciebie następujące pytanie: czy chciałbyś stanąć na czele którejś z sekcji? Jeśli dasz odpowiedź twierdzącą, to zamierzam ogłosić, że przeszło przez aklamację, o ile nikt nie zaprotestuje (a bardzo wątpliwe, by ktoś był skłonny).
02-12-2014, 09:35
RE: TEAM
takie socjologiczne rozmowy powinniście zostawić dla siebie. ludzie powinni być zachęceni, a to co tutaj widzę odstrasza. profesjonalne planowanie i nastawienie na zysk...

pojazdy ciężarowe http://www.dafuzywane.pl
szkolenia kierowców http://www.dafecodrive.pl
26-12-2014, 21:53
O czym rozmawiajmy?
Forum jest do rozmów na temat i konstruktywnych, wszelakiego rodzaju. Więc ja bym się nie ograniczał drastycznie ze względów marketingowych. Ale masz rację, że coś zachęcającego dla nowo zainteresowanych powinno być. I od jakiegoś czasu nad tym myślę. Mianowicie nad pakietem powitalnym, czyli pewnym dokumentem (w formie PDF, strony gdzieś wiszącej, publicznie lub po rejestracji; forma też jeszcze do wyboru poprzedzonego dyskusją), który zaprasza do głębszego zaangażowania, przedstawia orientacyjnie cele projektu, metodologię działań, i stan rzeczy, a także wskazuje, gdzie można pozyskać więcej informacji oraz znaleźć rzeczy, które są do zrobienia, oraz ludzi, którzy już je robią, tudzież mają w głowie i mogą kogoś dobrze ustawić na starcie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości