Chcesz polskiego odpowiednika Hongkongu?
Zapraszamy do działu EPPA

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmiki
22-05-2011, 23:32
Filmiki
Witam serdecznie,

Myślę, że w Internecie bardzo brakuje małych filmików dokładnie obrazujących dany problem na przykład służby zdrowia. Chodzi o taki mały ale konkretny filmik, który po prostu wyjaśnia dlaczego państwowa służba zdrowia jest gorsza od rozwiązań prywatnych. Coś, co każdy zwolennik wolnego rynku mógłby po prostu wkleić na jakimś forum jako wyjaśnienie zamiast pisać obszerne posty. Jeśli byśmy to zrobili porządnie, tak by wyglądało profesjonalnie, to myślę, że powinno stać się popularne. Czy może chciałby ktoś:
1. udzielić głosu ?
2. zrobić animacje ?

Są chętni? Tekst opracujemy na forum - trzeba zebrać najbardziej popularne argumenty itp. Zależy mi na tym, żeby to zrobić naprawdę porządnie. Jak już raz się taki filmik zrobi to posłuży na lata. To powinien być filmik dla Kowalskiego, a więc musi odpowiadać na popularne wątpliwości i obawy. Czekam na odpowiedź czy ktoś by się pisał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2011, 23:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2011 20:45 przez pawelooss.)
RE: Filmiki
Proponuję format podobny do filmów SzH: http://krulpik.blogspot.com/ Smile

@DOWN: To tylko jedna z propozycji. Wink

Nie widzę przez ściany i nie umiem pleść wiklinowych koszyków! ^^,
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-05-2011, 00:23
Mogę robić za lektora jeśli chcesz. Czytanie z kartki wychodzi mi nieco lepiej niż występowanie w radiu na żywo. Powinienem być dostępny do 15 czerwca, potem wyjeżdżam do Polski załatwiać swoje sprawy.

@pawelooss:
Przemówi to tylko do młodszego pokolenia, bo człowiek w średnim wieku widząc taką grafikę od razu myśli, ze ogląda bajkę dla dzieci.
23-05-2011, 09:00
Miałem już taki pomysł od jakiegoś czasu. Planowałem użyć UNFA'ę jako lektora (profesjonalny głos), a samemu zrobić animację do tego. Mam kanał na YouTub'ie "nalogike", gdzie kiedyś zamierzałem zamieszczać swoje filmiki a la vlogi, ale nic z tego nie wyszło.

Filmiki te miały wyjaśniać "na chłopski rozum" pewne rzeczy, jak nieprzydatność straży miejskiej, czy w jaki sposób nas okradają.
23-05-2011, 18:08
Fyoddeotka - niestety po nicku nie kojarzę Cię. W jakiej audycji bierzesz udział?
Marius - pytanie czy robisz dobre animacje (wyglądające profesjonalnie) i czy byś się na to pisał?

"Przemówi to tylko do młodszego pokolenia, bo człowiek w średnim wieku widząc taką grafikę od razu myśli, ze ogląda bajkę dla dzieci. "
Racja, musi być profesjonalniej.
23-05-2011, 18:46
@-cd-:
W żadnej, czasami dzwonię do radia gdy jest jakaś interesująca kwestia warta dyskusji.
24-05-2011, 22:12
Dzięki Fyoddeotka. Niestety jak widzę nie ma nikogo kto chciałby zrobić animacje, więc chyba nic z tego.
25-05-2011, 08:39
Napisz scenariusz do filmiku o bezsensowności straży miejskiej, utrzymany w lekko humorystycznym tonie, ale uzasadniające daną tezę, to pomyślę jak go wyanimować.
26-05-2011, 12:08
Samej idei straży miejskiej nie uważam za bezsensowną, więc niestety takiego scenariusza nie napiszę. Ja mam przytłaczające argumenty przeciw publicznej służbie zdrowia. To jest coś, czym można "oświecić" ludzi, to jest prawdziwy aparat zniewolenia, bo można zabronić wszystkiego argumentując "bo będziesz leczony z publicznych pieniędzy". Jeśli jednak na filmik o służbie zdrowia się nie piszesz, to trudno. Ja się nie piszę na straż miejską niestety.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości